Jak wygląda pokaz barmański?

Szybujące butelki i shakery

Wiele osób, które nigdy nie uczestniczyły w takim spektaklu zastanawia się, jak wygląda pokaz barmański. Jak w wielu innych profesjach artystycznych, wszystko zależy od tego, kto go przygotowuje. Nie ma stałych wytycznych, które należy przestrzegać, jednak najczęściej jest to kilkunastominutowy pokaz ewolucji, które wydają się przeczyć prawom grawitacji. To coś więcej niż żonglerka akcesoriami barmańskimi – to magia, w której pierwsze skrzypce odgrywa barman.

Pokaz barmański zwykle oprawiony jest odpowiednio dynamiczną muzyką, która dodatkowo wzmaga emocje widzów – na początku prosta rozgrzewka, coś, żeby pobudzić apetyt, po niej zaczyna się prawdziwa gra zmysłów i wyobraźni, w której butelki, shakery i szklane naczynia stanowią atrakcję wieczoru, bynajmniej nie dlatego, że większość widzów do pod koniec wieczoru widzi ich dno.

Na świecie pokazy barmańskie cieszą się niebywałą popularnością, dlatego także w Polsce stają się jedną z atrakcji na weselach czy imprezach integracyjnych dla firm.